Плюси і мінуси машини на газі

Дата публікації:

Більшість транспортних засобів використовує як паливо бензин, але постійне зростання цін на нафтопродукти змушує автолюбителів шукати альтернативні варіанти. Один із них — установка ГБО. Машина на газі набагато економічніша, чим стандартний автомобіль. Разом з тим переобладнання транспортного засобу під газове паливо коштує недешево. Тому для прийняття оптимального рішення потрібно ретельно зважити всі плюси і мінуси.

Ключові переваги

Машина на газі використовує паливо, яке коштує набагато дешевше бензину. Це дозволяє водію істотно економити на обслуговуванні «залізного коня». Газ в повній мірі відповідає екологічним стандартам. До його складу не входить свинець, який негативно впливає на здоров’я людини і навколишнє середовище. Після згоряння газового палива не залишається нагару, який стає однією з головних причин дострокового виходу з ладу свічок, поршнів і клапанів.

Інші плюси машин на газі — це:

  • поліпшення роботи двигуна. Газобалонне обладнання, якщо воно правильно налаштовано, продовжує «життя» окремих деталей. Так, шатунно-поршнева група не піддається підвищеним навантаженням, що дозволить збільшити її робочий ресурс;
  • збільшення пробігу. Наявність двох режимів роботи газ/бензин дає можливість майже удвічі збільшити час між двома заправками. Ця функція особливо актуальна для водіїв під час тривалих поїздок. Перехід з одного режиму роботи на інший відбувається практично непомітно. Варто відзначити повну сумісність ГБО і бензинової паливної системи, що зводить до мінімуму ризик відмови двигуна;
  • мінімальна амортизація. Грамотна експлуатація машини на газі виключає необхідність частої заміни комплектуючих двигуна. В результаті мотор зможе пропрацювати до 200 000 км довше.

Ще один плюс — можливість подальшого використання деяких деталей ГБО шляхом їх переустановлення на інший автомобіль.

Один із найважливіших аргументів на користь такої паливної системи — це екологічна безпека. Автомобілі, на які встановлено ГБО, не виділяють в атмосферу вихлопних газів, що негативно позначаються на навколишній природі і здоров'ї людини.

Недоліки рішення

Експлуатація газобалонного обладнання пов'язана і з деякими незручностями для користувача. Мінуси машин на газі полягають у наступному:

  • зменшення багажника. У ньому встановлюється газобалонне обладнання, за рахунок чого вільний простір скорочується. Якщо користувач зробив вибір на користь внутрішнього тороїдального балона, то йому доведеться обходитися без запаски;
  • двигун втрачає в потужності. Відсоток втрати дуже незначний — не більше 5%. Причому його можна уникнути, якщо використовувати спеціальне пристосування для випередження запалювання — варіатор кута.

Деякі автолюбителі скаржаться на характерний запах, але цей недолік найчастіше є надуманим. Якщо машина на газі була грамотно переобладнана, то такого ефекту ніколи не виникне. Якщо обладнання пропускає метан, то транспортний засіб не можна експлуатувати. В цьому випадку потрібно перекрити подачу палива і відвезти авто на сервіс.

Чим вигідна установка ГБО

Вибір на користь машини на газі буде економічно доцільний, якщо річний пробіг становить не менше десять тисяч кілометрів. Але навіть якщо авто проїжджає меншу дистанцію, користувач зможе істотно заощадити на покупці палива.

Щоб повною мірою оцінити переваги машини на газі, необхідно дотриматися кількох умов. Перше — газобалонне обладнання повинно бути якісним. Тільки за такої умови можна бути впевненим в його надійності і безперебійній роботі. Друге — монтаж повинні здійснювати професіонали. Неправильна установка ГБО призводить до збоїв у функціонуванні обладнання, для усунення яких автолюбитель повинен витрачати додаткові час і кошти.

Не останню роль відіграє якість комплектуючих, наприклад, змішувача і форсункових штуцерів. Для правильного підбору цих елементів рекомендується скористатися допомогою професіоналів. Грамотний підхід до цього питання гарантує відсутність проблем з експлуатацією машини на газу.

Види палива для автомобілів
Попередня
Види палива для автомобілів
Термін придатності моторного масла - технічний регламент і правила зберігання
Наступна
Термін придатності моторного масла - технічний регламент і правила зберігання