Вимоги до зберігання палива

Дата публікації:

Дизельним паливом називається продукт фракційної перегонки нафти (керосиново-газойлева частина), що використовується для роботи агрегатів з однойменним типом двигуна (електростанції, сільгосптехніка, військові тягачі тощо). Він являє собою тяжку, в’язку, важковипаровувану, вуглецьмістку речовину з незначними «слідами» сірки, водню, азоту, кисню. Існує класифікація палива за якістю і сезонністю перегонки. Продукт поділяється на партії, яким присвоюється особистий паспорт якісної оцінки. Виходячи з фізико-хімічного вмісту, визначається склад та вимоги до зберігання.

Як зберігати паливо

Одне з поширених назв палива — солярка. Воно походить від німецького solarol, що в перекладі означає «сонячне масло». Дизельне паливо — це хімічно стійка речовина, яка відноситься до стійких, а тому — невибагливих продуктів переробки. Проте для її зберігання або переміщення необхідно дотримуватися певних вимог.

Для збереження початкових характеристик нафтопродуктів потрібно використовувати спеціальне обладнання та спецтехніку. Ці вимоги забезпечать збереження і безпеку речовини. Дизельне паливо може зберігатися тривалий час, відповідаючи початковим параметрам, якщо ємності знаходяться в прохолодному приміщенні без доступу прямих променів сонячного світла.

Вимоги до резервуарів

Для перевезення та зберігання застосовуються спеціальні місткості, конструкція яких оптимально підходить для нафтопродуктів. Усередині цистерни забезпечується циркуляція повітряних потоків, що досягається за допомогою установки відповідних клапанів. Вони підтримують рух повітря, перешкоджаючи потраплянню вологи ззовні. Міцні, надійні і довговічні міні-цистерни або баки витримують температурний режим зберігання дизпалива в діапазоні від -40 до +50 °С.

Корисно! Згідно з вимогами до зберігання палива, резервуари, в яких відсутні спеціальні клапани, необхідно регулярно перевіряти на наявність конденсату.

Ємність для дизельного палива повинна бути перевірена на цілісність і герметичність. Це можуть бути каністри або баки. В них паливо може не тільки зберігатися, але і безпечно перевозитися на далекі відстані (за умови дотримання встановлених вимог).

Перед перекачуванням, для збереження початкового складу дизпалива, всі ємності повинні омиватися. Це дозволить зберегти чистоту солярки без додаткової фільтрації або очищення перед експлуатацією. Це важливий момент, оскільки пально-мастильні матеріали (ПММ) активно взаємодіють з іншими хімічними реагентами, втрачаючи свої властивості.

Основні способи складування резервуарів

Згідно вимогам та державним стандартам, зберігання палива в ємностях можливо в декількох варіантах:

  1. Відкриті майданчики.

Перша умова для забезпечення безпечного, тривалого зберігання — ємність повинна знаходитися на пандусі, який захищає земляний вал (висота від 0,5 метра). Площа секції не більше 300 м (6 м2). Найбільш важливим параметром, що вимагає щоденного нагляду, є моніторинг температури повітря зовнішнього середовища. Він безпосередньо впливає на зміну коливань тиску рідини всередині ємності. Другою вимогою правильного зберігання є перевірка можливого виділення конденсату. Волога в ємності може згубно позначитися в подальшому на якості палива.

Важливо! Фактор вологості необхідно врахувати при встановленні баків на майданчик. Небажано ставити місткість на відкриту землю, щоб не допустити конденсату на нижній поверхні резервуара.

Особлива роль відводиться правильному розташуванню цистерни. Не можна допускати потрапляння дощових опадів всередину, наприклад, через пробки, розташовані під кутом 90 градусів. З цією метою резервуари для тривалого зберігання розташовують під нахилом, тоді сальники можуть краще стикатися з соляркою. Під цистернами мають бути розташовані різні пристосування (стелажі). Допускається покриття поверхні бака міцною тканиною (брезентом) за умови подальшого забезпечення циркуляції повітря всередині конструкції.

  1. Закриті майданчики (всередині приміщення).

У замкнутих просторах головними вимогами є чистота (відсутність пилу) і сухість. У таких приміщеннях необхідна умова безпечного і тривалого зберігання палива — безперешкодний доступ транспорту з можливістю маневру при русі. Вітається розташування ємностей на стелажах, які забезпечують зручне проведення вантаження-розвантаження. В обов'язковому порядку повинен бути організований нагляд за можливим виділенням газів і пожежобезпечністю приміщення.

Важливо! Неприпустиме зберігання дизпалива у підвалах або цокольних поверхах будівель, в яких відсутні вікна, що забезпечують вентиляцію.

Причини, які погіршують якість продукту

При тривалому зберіганні необхідно попередити фактори ризику. До них відносяться:

  • вплив підвищених температур, що прискорюють розпад палива;
  • зіткнення з міддю або цинком, що викликають ланцюг реакцій;
  • погане очищення місткостей при багаторазових завантаження (наявність присадок в паливі).

Керуючись встановленими вимогами, зберігання і перевезення дизпалива повинні проводитися під постійним контролем. Дотримання заходів безпеки, правильного температурного режиму і грамотний підбір відповідної тари є запорукою успішної експлуатації та збереження якості продуктів нафтопереробки.

Термін придатності палива
Попередня
Термін придатності палива
Бензин 92 vs 95: що краще залити в бак?
Наступна
Бензин 92 vs 95: що краще залити в бак?